top of page

Sihirbazlık Mesleği (İşi)

Sihirbazlık mesleği (işi), sihirbazların sihirbazlık numaraları ve illüzyonlar yaparak geçimlerini sağlamalarının çeşitli yollarını ifade eder. Bazı sihirbazlar bağımsız çalışırken, diğerleri daha büyük kuruluşlar veya sihir gösterileri veya etkinlikleri üreten şirketler için çalışabilir.


Sihirbazların para kazanmasının başlıca yollarından biri, sahne şovları, kurumsal etkinlikler veya özel partiler gibi canlı etkinliklerde performans sergilemektir. Bu performansların boyutu ve kapsamı, küçük samimi toplantılardan ayrıntılı setler ve özel efektler içeren büyük ölçekli prodüksiyonlara kadar değişebilir. Sihirbazlar, hizmetleri için performansın uzunluğu, seyircinin boyutu ve gerçekleştirilen numaraların karmaşıklığı gibi faktörlere bağlı olarak değişebilen bir ücret talep edebilir.


Sihirbazlar, canlı performans sergilemenin yanı sıra sihir setleri, kitaplar ve sihirle ilgili diğer ürünlerin satışından da para kazanabilirler. Bu ürünler, hevesli sihirbazların yeni numaralar ve teknikler öğrenmelerine yardımcı olabilir ve profesyonel sihirbazlar için bir gelir kaynağı sağlayabilir.


Sihirbazların para kazanabileceği başka bir yol da sihir öğretmek veya özel ders vermektir. Birçok sihirbaz, sihir öğrenmekle ilgilenen kişiler için atölye çalışmaları veya sınıflar sunar ve hizmetleri için ücret alabilir.


Bir başka yaygın yol ise , sihirbazların TV dizileri, reklam çekimleri, müzik video klipleri vb mecralarda illüzyon / sihirbazlık danışmanlığı yapmaktır. Bununla ilgili örnek videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.


Genel olarak, sihirbazlık mesleği, sihirbazların canlı performanslar, ürün satışları ,danışmanlık ve öğretimin bir kombinasyonu yoluyla para kazanmasına dayanan bir meslek türüdür diyebiliriz. Meslek, etkinlikler için rekabet ve sürekli olarak yeni numaralar ve fikirler bulma ihtiyacı nedeniyle zorlayıcı olsa da, sihre ve başkalarını eğlendirmeye tutkulu olanlar için ödüllendirici ve tatmin edici olabilir.


15 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page